6 maja 2015: Wòjcech Makùrôt – Recepta na retrospekcję z finezją

Wòjcech Makùrôt – Retrospekcja z finezją

Zapraszamy na kolejne spotkanie trójmiejskiej grupy Agile.

  • Temat: Recepta na retrospekcję z finezją
  • Data: 6 maja 2015, start o godzinie 18:00
  • Miejsce: Klub Atelier, al. Mamuszki 2, Sopot

Tym razem warsztat z retrospekcji, który poprowadzi Wòjcech Makùrôt.

Retrospekcja to najbardziej wartościowy, a zarazem najbardziej zaniedbywany element agile’owego działania. Jeśli Twoje retrospekcje wieją nudą, straszą brakiem nadziei albo po prostu nie przynoszą efektów, to najwyższy czas zmienić podejście. Być może zawiodły Cię, tak jak kiedyś mnie, rady z mądrych książek i wielogodzinnych szkoleń, albo dopiero przymierzasz się do roli Scrum Mastera. Pokażę Ci bardzo skuteczną receptę, która odmieniła moje retrospekcje nie do poznania. Nauczysz się jak w 10 prostych krokach zrobić to w taki sposób, że nie tylko zmobilizujesz Twój zespół do aktywnego udziału, ale przede wszystkim wyciśniesz z tego czasu jego prawdziwą esencję. Na koniec dowiesz się także, jak dodawać do tego wszystkiego odrobinę finezji, żeby każde kolejne spotkanie było jeszcze lepsze od poprzedniego.

Wòjcech Makùrôt

Wòjcech Makùrôt

Wòjcech Makùrôt
Doświadczony Scrum Master i developer Java. Autor szkoleń dla zespołów developerskich. Wykorzystuje Agile w codziennej pracy od ponad 7 lat (oczywiście z różnym skutkiem). Pomógł już wdrożyć Scruma wielu zespołom różnej wielkości i w kilku różnych firmach. Interesuje się głównie Scrumem na poziomie organizacji pracy zespołu developerskiego. Należy do wąskiego grona Scrum Masterów i trenerów Agile z backgroundem technologicznym. Wciąż aktywnie developuje. Certyfikowany Scrum Master (PSMI) i Product Owner (PSPOI). Prelegent na InfoShare, 4developers, Warsjawie, Future3, ITAD, BeIT. Członek JUG Trójmiasto i grupy Agile3M.

Po pracy rozwija swoje zainteresowania związane z Kaszubami m.in. współpracując z Radą Języka Kaszubskiego oraz wykładając w tym języku na Akademii Pomorskiej.