Więc chcesz być Scrum Masterem, tak? 22 stycznia 2014

Zapraszamy na kolejne spotkanie trójmiejskiej grupy agile:
https://www.facebook.com/events/432950496835568/

  • Temat: Więc chcesz być Scrum Masterem, tak?
  • Data: 22.01.2014, start o godzinie 18:00
  • Miejsce: Klub Atelier, al. Mamuszki 2, Sopot

Gościem będzie Jacek Wieczorek, Agile Coach w Grupie Allegro. Jacek opowie o swoich doświadczeniach i przemyśleniach dotyczących pracy Scrum Mastera.

Dla wielu osób praca Scrum Mastera to realizowanie prostych, powtarzalnych czynności, które mógłby wykonać losowy członek zespołu. Powierzchowne traktowanie tej roli powoduje, że podróż zespołu ze świata nakazowo-rozdzielczego do mitycznej samoorganizacji, okazuje się drogą przez mękę.

Pracując z różnymi zespołami, próbowałem rozmaitych podejść, których celem było zwiększenie efektywności oraz samo-świadomości wewnątrz zespołu. Jednocześnie wciąż zadawałem sobie pytanie – co to znaczy być dobrym Scrum Masterem?

W prezentacji opowiem o swoich doświadczeniach i przemyśleniach dotyczących pracy Scrum Mastera, omawiając narzędzia, postawy oraz sytuacje, które wpłynęły na moje postrzeganie tej roli.

Jacek Wieczorek

Jacek Wieczorek

Jacek Wieczorek
Agile Coach, Grupa Allegro

Z branżą IT związał się prawie 10 lat temu — w tym czasie programował, współtworzył startupy, kierował projektami. Pasjonuje go szeroko rozumiany agile, praca z zespołami oraz coaching. Jest autorem bloga agilecoaching.pl.

Do zobaczenia!