Spotkanie Agile3M, 12 listopada 2014

Zapraszamy na pierwsze po dłuższej przerwie spotkanie Trójmiejskiej Grupy Agile.

Tym razem bez prezentacji. W zamian chcielibyśmy wrócić do formuły dyskusyjnej, która sprawdziła się na pierwszych spotkaniach grupy. W zależności od liczby osób porozmawiamy w podgrupach lub używając formatu Lean Coffee.

Nadal można głosować na tematy do dyskusji, ale największą popularnością cieszą się tematy:

  1. Trudne początki – jak zorganizować pierwsze sprinty nowego zespołu
    Zespół, który wcześniej pracował w waterfall wdraża scrum. Szybko okazuje się, że backlog zawiera głównie zadania techniczne, a Product Owner, były architekt, nie potrafi zdecydować jakie są priorytety. Planowania zajmują dużo czasu ponieważ zespół nie rozumie kontekstu biznesowego. Zadania techniczne są trudne do oszacowania, ponieważ zespół nie jest multidyscyplinarny. I jak tu żyć?

  2. Zespoły rozproszone
    Przydatne narzędzia usprawniające codzienną komunikację. Techniki retrospektyw sprawdzające się przy zespołach rozproszonych.

  3. Agile narzucony przez korporację
    Kierownictwo organizacji mówi: Robimy Agile, Scrum, Continuous Integration, Automatyczne Testy. A ludzie nie chcą z wielu powodow. Bo boją się, że ktoś zobaczy jak mało robia, bo nie chcą stracic fajnej stopki w mailu i prestiżu (test manager czy team leader już nie sa przecież potrzebni). Jak motywować zespół? Jak radzić sobie z konfliktami?

Uwaga! Zmieniamy miejsce spotkań. Ze względu na remont w Atelier przenosimy się do Instytutu Spraw Wszelakich.

Do zobaczenia!