Building Behavior Driven Teams, 19 lutego 2014

Zapraszamy na kolejne spotkanie trójmiejskiej grupy agile:
https://www.facebook.com/events/199901056884056/

  • Temat: Building Behavior Driven Teams
  • Data: 19.02.2014, start o godzinie 18:00
  • Miejsce: Klub Atelier, al. Mamuszki 2, Sopot

Gościem spotkania będzie Karol Sójko — programista, architekt oprogramowania i team leader w firmie The Comet Cult. Karol podzieli się z nami swoim doświadczeniem w stosowaniu behavior-driven development (BDD).

Wiele zespołów podczas tworzenia oprogramowania skupia się na odpowiadaniu na pytanie „jak” zamiast „dlaczego”. Tworzy to wiele nieporozumień, które skutecznie obniżają produktywność i zadowolenie z pracy.

W swojej prezentacji chciałem przedstawić metodykę Behavior Driven Development, u podstaw której leży usprawnienie komunikacji w zespole. Podzielę się doświadczeniem na temat tego jak wprowadzić BDD we własnej firmie i opowiem o zagadnieniach takich jak StoryBDD, SpecBDD i żywa dokumentacja. Na przykładzie własnego zespołu pokażę również jak BDD pomogło nam w zrozumieniu siebie i założeń projektów.

Karol Sójko

Karol Sójko

Karol Sójko
Programista, architekt oprogramowania i team leader w firmie The Comet Cult — słowami Ireny Kwiatkowskiej — „żadnej pracy się nie boi”. Na co dzień oręduje Behavior Driven Development i jest gorącym zwolennikiem wolnego oprogramowania. W pracy stara się również dzielić swoim doświadczeniem poprzez propagowanie i aktywny udział w rozwoju projektów open source takich jak Symfony, Behat czy PhpSpec. Fascynuje go również usprawnianie pracy i komunikacji w zespołach. Po godzinach organizuje spotkania trójmiejskiej grupy programistów PHP — PHP3City. Okazyjnie uzewnętrznia się na swoim blogu: http://blog.karolsojko.com

Do zobaczenia!