Lean Startup w praktyce korporacyjnej — „validate or die”, 11 lutego 2015

Zapraszamy na kolejne spotkanie trójmiejskiej grupy Agile.

  • Temat: Lean Startup w praktyce korporacyjnej — „validate or die”
  • Data: 11 lutego 2015, start o godzinie 18:00
  • Miejsce: Klub Atelier, al. Mamuszki 2, Sopot

Swoimi doświadczeniami we wdrażaniu podejścia Lean Startup w korporacji podzieli się Agata Czopek, Head of R&D w Young Digital Planet.

W dobie szerokiego dostępu do technologii przewaga korporacji maleje. Pojawiające się na rynku startupy budują rozwiązania szybko i zwinnie. Często wprowadzają produkty burzące istniejące schematy działania, wprowadzają rozwiązania konkurencyjne. Czego możemy się od nich nauczyć? Jak wprowadzić metody działania startupów w dużych firmach?

Lean Startup – to sposób na szybką ścieżkę od pomysłu do produktu, to sposób na przygotowanie skutecznych modeli biznesowych, bliskich klientom i ich potrzebom. Lean Startup opiera się na uczeniu się przez doświadczenie, na przygotowaniu cyklu szybkich eksperymentów z klientami; na działaniach, które pozwalają na krótkie, iteracyjne procesy wdrożeniowe prototypów (Minimum Viable Product); na uczeniu się czego naprawdę potrzebują klienci. Zastosowanie Lean Startup pozwala przedsiębiorstwom szybko dostosować się do nowych wymogów otoczenia. Zamiast trącić czas na przygotowanie biznes planów Lean Startup oferuje sposób na przetestowanie wizji i dostosowanie jej do oczekiwań rynku zanim… będzie za późno.

Przez ostatni rok miałam okazję wdrażać Lean Startup w praktyce. Wygrałam wewnętrzny program akceleracji biznesu w grupie Sanoma i zrealizowałam ścieżkę od pomysłu do rynkowego wdrożenia wraz z holenderskim coachem. Będzie więc praktycznie… o przebiegu, sukcesach i porażkach… zapraszam;)”

Agata Czopek

Agata Czopek

Agata Czopek
Head of R&D w Young Digital Planet, wykładowca, trener biznesu; dr nauk ekonomicznych.

Ciągle szukająca odpowiedzi na pytanie jak nowoczesne technologie mogą wspomóc procesy edukacyjne, jak zastosować trendy edukacyjne w praktyce szkolnej wśród nauczycieli i uczniów. Odpowiedzialna za stwarzanie możliwości do przygotowania nowych produktów i modeli biznesowych w Young Digital Planet SA. Organizuje wewnętrzne programy akceleracji biznesu wspólnie z Innovation Lab Sanoma Digital i spółkami edukacyjnymi Sanomy z Belgii, Holandii, Szwecji i Finlandii.

Eksperymentuje ze studentami jako wykładowca akademicki na Uniwersytecie Gdańskim, Wydziale Zarządzania. Prywatnie żeglarka i narciarka.

pl.linkedin.com/pub/agata-czopek/22/84/75/
@aczopek